Ako vybrať správny tvar obývacej steny?

obyvacie steny

Je pravdou, že každá obývacia stena je podobná s ostatnými, ale na druhej strane má každá svoj originálny vzhľad. Veľkou premenou je, kto si ju vyberá a tým aj tvorí atmosféru v obývačke. Taktiež je pravdou, že každému sa páči niečo iné. Ako sa hovorí: „Sto ľudí, sto chutí.“ Preto je na výber viac obývačiek. Vyberte si tú správnu.

haronnTradičné obývacie steny

Zabudnite na tradičné obývacie steny, tie už dávno nie sú v móde. Nakoľko ich tvar a veľkosť je obmedzujúci pre väčšie steny, ktoré sa ťahajú od podlahy až k stropu. Pre takéto steny existujú ako obývacia stena buď regál alebo obývacia stena so štvorcovým prípadne obdĺžnikovým tvarom.

Moderné steny by mali byť rozmanité, nápadité, aby dokázali vytvoriť v miestnosti naozaj pekný moderný vzhľad. Ak hľadáte pri výbere inšpiráciu, nedávno sme zostavili rebríček pre najlepšie obývacie steny pre rok 2017.

Police vhodné do menších bytov

Pokiaľ bývate alebo si zariaďujete malý byt, respektíve malú obývačku, vhodným riešením pre vás bude nízka obývacia stena. Tá na jednej strane neuberá priestor a navyše môže opticky miestnosť zväčšiť. Z tejto police môžu byť výstupné ďalšie police, ktoré môžu byť ako uzavreté, tak aj otvorené. Takto umiestnené police nebudú nikomu zavadzať a ešte aj vytvoríte priestor na  vrchu steny, ktoré by tam inak ani nebolo. Na Pintereste môžete nájsť zaujímavé nápady ako si v obývačke postaviť a zorganizovať poličky.

Moderná klasika

Pýtate sa, aká je moderná klasika? Do väčších obývačiek sa hodí obývacia stena cez celú stenu. Môžete zvoliť jednotné obývacie zostavy alebo aj spodné úložné skrinky a na stenách regál. Takéto riešenie je síce tradičné s nádychom moderného štýlu a vďaka takémuto štýlu sa v obývačke budete cítiť naozaj dobre. V takýchto obývacích skrinkách je dostatok úložného priestoru, pričom každý je možné využiť na niečo iné.

Úložný priestor pre viac vecí

Je pravdou, že väčšina sa snaží množstvo vecí minimalizovať, avšak je pravdou, že nejaký úložný priestor je naozaj potrebný. Ak ste prípad, kedy máte naozaj veľa vecí, potom je pre vás nevyhnutný aj veľký úložný priestor. Treba zvoliť taký, aby nebol moc rušivý, a aby nevyzeral nevkusne. Všetko sa dá pekne zakomponovať. Musíte zvoliť správne prevedenie obývacej steny a je nutné dbať aj na esteticky vyzerajúci nábytok.

Dizajn musí byť tip top

Ak je váš prípad taký, že máte doma dostatok úložného priestoru a ďalší už v obývačke nepotrebujete, potom sa skôr môžete zamerať na dizajn ako na úložný priestor.

Minimalizmus je heslo dnešného moderného dizajnu. Avšak takýto dizajn poteší len tých, ktorí nie sú za prílišné čačky a zdobenie. Pokiaľ chcete svojmu príbytku dopriať šmrnc a štýl, takéto minimalistické riešenie obývačky je pre vás tým správnym riešením.

Experimenty s rozmiestnením

Pokiaľ chcete mať jedinečnú obývačku v netradičnom štýle, nebojte sa výraznejších rozdielov vo vertikálnych a horizontálnych líniách. Nebojte sa ani dizajnovo výrazného nábytku.

V tomto prípade neberte ohľad na symetriu a prekročte všetky zvyklosti, ktoré poznáte a ktoré sú spájané s pravidlami obývacej izby. Vhodným riešením je kombinácia uzavretých skriniek a otvorených políc

Zväčšenie menšieho priestoru

V menších obývacích izbách chceme dosiahnuť optické zväčšenie priestoru a teda aj celej miestnosti. K takémuto účelu môže poslúžiť aj obývacia stena, pričom súčasťou musia byť vyššie skrinky umiestnené do vertikálnej polohy. Vďaka nim využijete dostatok priestoru na stene. Správnou kombináciou takéhoto štýlu obývačky je vhodnou možnosťou zvoliť kontrastné prúžky na stenáchvo farebných odtieňoch. Viac rád ako si zväčšiť miestnosť môžete nájsť na tejto url.

Police dodávajú obývačke netradičný vzhľad

Pokiaľ máte obývacie zostavy či steny doplnené policami, potom idete s dobou. Je to moderné a vyzerá to sviežo. Novinkou sú ale 3D police, ktoré sú súčasťou obývacej steny. Pôsobia naozaj originálne, lenže ešte málo ľudí sa boja takejto inej police.

V prvom rade sa musíte vy cítiť dobre vo svojej obývačke, nech si zvolíte akýkoľvek typ obývacej steny či zostavy. Niektorí privítajú viac úložného priestoru, iní zas uprednostnia klasiku. Všetko závisí len a len na vás. Veríme, že vám tieto rady pomôžu pri správnom výbere vašej obývacej steny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *