Ako vybrať obývaciu stenu?

sconto

Obývacia stena je základ každej obývačky a preto je nutné sa zamerať na jej správny výber. V súčasnosti sú k dispozícií moderné, jednoduché, ale pritom originálne steny, ktoré sa navyše dajú ľahko skombinovať s ostatným nábytkom v miestnosti. Lenže podľa čoho si máte vybrať tú svoju obývaciu stenu, aký typ máte zvoliť? My vám poradíme, na čo je dobré sa zamerať pri výbere obývacej steny. Ak hľadáte konkrétne modely, pozrite si zoznam tých najlepších obývacích stien pre tento rok.

indecomSektorové obývacie steny sú ľahko kombinovateľné

Sektorové steny sú také, ktoré sú zostavené z viacerých kusov nábytku, pričom sú jednotného štýlu. Ich výhodou je, že sa dajú pekne nakombinovať podľa vašej fantázie alebo potreby. Tieto sektorové zostavy navyše môžete použiť aj ako nábytok do detskej izby. Pokiaľ vás takáto zostava omrzí, nemusí ihneď kupovať druhú obývaciu stenu, stačí zmeniť rozmiestnenie a získate tým úplne novú obývaciu stenu bez akejkoľvek investície. V prípade týchto sektorových zostáv je možnosť si kúpiť aj ďalšie kusy skriniek či políc.

Typizované obývacie steny sú najlacnejším riešením

Typizované steny sú z hľadiska financií tým najlacnejším variantom. Lenže veľkou nevýhodou je, že ak si kúpite typizovanú obývaciu stenu, nemôžete na nej nič meniť a tým pádom ani prispôsobovať či kombinovať podľa svojich predstáv. Lenže v súčasnoti je na výber dostatok možných farebných, dizajnových ale aj materiálových prevedení. Takže je dosť možné, že objavíte takú obývaciu stenu, ktorá ulahodí vašim očiam a navyše sa bude hodiť aj do vašej obývačky.

Moderná obývacia stena na mieru

Pokiaľ máte špecifické požiadavky pre obývaciu stenu, potom najvhodnejším riešením pre vás bude, ak si ju dáte vytvoriť na mieru. Vhodné sú do veľkých miestností, ale aj do malých. Skúste osloviť nejaké interiérové štúdio v okolí, prípadne nejakú predajňu, kde vám vedia vyhotoviť návrh alebo 3D vizualizáciu vašej novej obývacej steny.

fialova obyvacka

Farebný dizajn

Farebné prevedenie je dôležitým faktorom pri výbere obývacej steny, nakoľko dokáže vyzdvihnúť celkový dojem vašej obývačky. Je pravdou, že všetko závísí od vašich požiadaviek alebo vkusu. Avšak treba brať na vedomie, že do menších izieb je lepšie voliť svetlejšie farby, čím docielite optické zväčšenie priestoru. Taktiež je dobré pri výbere farebného prevedenia mať na pamäti, že k tmavej podlahe sa hodí bledá obývacia stena a k svetlej podlahe zas opačne, teda tmavá obývacia stena.

Aký materiál si vybrať?

Nie je dôležité si vybrať len správny typ či farbu obývacej steny, taktiež dôležitým faktorom je výber vhodného materiálu. Máte na výber z rôznych materiálov, pričom najčastejšie ľudia volia buď laminovanú drevotriesku alebo masív. Laminovaná drevotrieska je lacnejší variant, avšak dokážu napodobniť drevo a ak sú aj skutočne kvalitné, možno ich ani nerozoznáte od tých pravých masívnych stien. Výhodou je, že sú ľahšie, čím sa s nimi pri montáži lepšie pracuje. Nevýhodou týchto stien je, že sú menej odolné a tým pádom majú aj kratšiu životnosť.

Obývacie steny z masívu sú podstatne drahšie, ale sú viac kvalitné, viac odolnejšie a majú oveľa vyššiu životnosť než obývacie steny z laminovanej drevotriesky. Nevýhodou je, že sú ťažké a tým pádom je manipulácia s nimi aj náročnejšie, ale na druhej strane zas majú oveľa lepši stabilitu.

Zariaďujete si obývačku alebo si len plánujete kúpiť novú obývaciu stenu? Potom nezabúdajte na rady, ktoré sme vám poskytli vyššie. Pomôžu vám pri správnom výbere vašej obývacej steny.

tmava

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *