Ako prispôsobiť obývačku pre vášho domáceho maznáčika?

obyvacka domaci maznacik

Bývate v byte a chystáte sa rozšíriť svoju rodinu o štvornohého miláčika? Bojíte sa však toho, ako to bude u vás doma vyzerať, samé chlpy a roztrhané koberce? Tu nájdete tipy, ako si prispôsobiť obývačku práve pre vášho miláčika.

Vyberte ten správny koberec

Najpraktickejšou voľbou je nemať žiaden koberec, no pokiaľ však na nejakom trváte, je načase rozlúčiť sa s predstavou huňatých a plyšových kobercov, ktoré sa často špinia a sú najväčšími lapačmi zápachu. Čím menšie štetinky koberec bude mať, tým rýchlejšie ho zbavíte chlpov, a tým menej zápachu sa v ňom zachytí. Taktiež sa snažte vyhnúť malým koberčekom, ktoré sa šmýkajú podlahe alebo ľahko zahýbajú. Predídete tým mnohým nehodám, ktoré obyčajne končia zhodením inej časti nábytku alebo aj vašim zakopnutiam.

Laďte látky podľa farby srsti vášho miláčika

Boj s chlpmi je nekonečný príbeh. No zladením farby koberca so srsťou vášho miláčika sa aspoň vyhnete tomu, že vypĺznutá srsť bude zo zeme na vás doslovne kričať.

Nájdite vášmu maznáčikovi to jeho miesto

Podľa jedného z blogov na sme.sk, najlepší spôsob ako predísť všade roztrúseným zvieracím hračkám a chlpom, je naučiť vášho miláčika, kde je jeho miesto. Vyhraďte mu napríklad roh miestnosti, pokojne mu kúpte jeho vlastný koberec, no nezabudnite na pohodlný pelech. Bude sa tam tak cítiť pohodlne a ani nebude priďaleko od vás. Naučte ho na jeho miesto, dajte mu tam jeho obľúbené hračky, ušetríte si tak veľa upratovania.

obyvacka koberecPozor na nábytok

Tento bod je hlavne pre budúcich majiteľov mačičky. O tých je všeobecne známe, že si potrebujú brúsiť svoje pazúriky. Musíte rátať s tým, že kožená sedačka toho asi veľa nevydrží. Pri troche trpezlivosti a úsilia sa vám môže podariť naučiť svojho miláčika brúsiť si pazúriky na mieste špeciálne na to určenom (dajú sa kúpiť rôzne škrabadlá špeciálne pre mačky), vtedy máte vyhrané. No podobný boj môžu zažívať aj majitelia šteniatka, ktorému práve rastú zúbky. Práve týmto ostrým ihličkám padne za obeť všetko žuvateľné, skúste teda svojho miláčika naučiť hrať sa len s jeho hračkami. Tých mu však musíte zadovážiť dostatok, inak to môže schytať napríklad aj vaše obľúbené kreslo.

Domáci maznáčik môže rovnako poškodiť vašu drahú obývačkovú stenu, po ktorej sa môže škriabať. Preto pri výbere obývacej steny treba prihliadať i na to, či máte doma zvieratko. Ako vybrať tú správnu obývaciu stenu si môžete prečítať na http://moderneobyvaciesteny.sk.

Pozor na voľne položené predmety

Nenechávajte na dosah ňufákov voľne položené predmety, hlavne ak vám na tých veciach záleží. Každé zvieratko je od prírody zvedavé, preto každému voľne stojacemu kusu hrozí skúmanie prostredníctvom ohryzávania, prípadne zhadzovania. Najlepšie je teda dohliadnuť aby takéto predmety boli uzatvorené alebo aspoň uložené v dostatočnej výške.
Prajeme vám veľa príjemných chvíľ vo vašej novej obývačke. Dúfame, že tieto rady vám pomohli k pohodlnejšiemu spolunažívaniu s vaším štvornohým kamarátom. V prípade, ak máte záujem sa dozvedieť viac tipov o tom, ako ochrániť vašu obývačku pred domácim maznáčikom, anglický web DIYnetwork priniesol nedávno rovnako veľmi hodnotný článok na túto tému.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *