Ako získať viac miesta v malej obývačke?

obyvacka

Ste spoločenský typ, rád hosťujete veľa ľudí, ale keď na to príde, nie je kam hostí usadiť? Vaša obývačka je preplnená a nedá sa v nej hýbať ? Je na čase niečo s tým robiť.

1. Koniec s veľkým neužitočným nábytkom

Ak chcete získať čo najviac priestoru v malej izbe, treba ju zariadiť čo najrozumnejšie. Namiesto veľkých nadrozmerných skríň použite jednoduchšie obývacie steny, ktoré zaberajú až o polovicu menej priestoru. Stačí správne vybrať obývaciu stenu. Máte obrovskú sedačku so širokými opierkami na ruky? Vymeňte ju za takú, ktorá ma užšie opierky, prípadne žiadne nemá. Ušetrí vám to ďalší zbytočne minutý priestor. Skúste prípadne nahradiť jednu veľkú sedačku jednou malou a dvomi malými kreslami k nej, bude to dokonca pohodlnejšia kombinácia. Čo sa týka stolíka na kávu a občerstvenie, dvakrát pouvažujte či vám nestačí aj o polovicu menší. Výhodné je mať taký stolík, pod rohy ktorého by sa dali zasunúť napríklad taburetky, ktoré by zabezpečovali sedenie pre väčší počet hostí.

2. Rozmiestnite si nábytok rozumne

Snažte sa nábytok umiestniť čo najbližšie ku stenám. Do rokov dajte malé kreslá a sedačku. Okolo každého kusu nábytku nechajte dostatok miesta na pohyb, vaša miestnosť tak bude vyzerať vzdušnejšie a hlavne nebudete vrážať do vlastných vecí. Snažte sa uchovať stred miestnosti čo najprázdnejší. Ak sa naskytne voľné miesto pri stene vyžite ho. Oprite o stenu nadrozmerné vankúše, na zem položte plyšový koberček, vytvoríte tak ďalšie pohodlné možnosti na sedenie. Nie len priestorovo, ale aj prakticky (ľahšie sa upratuje), je výhodný závesný nábytok vďaka nemu môžete využiť priestor napríklad nad sedacou súpravou alebo televízorom.

3. Využite priestor naplnomala obyvacka

Ak potrebujete veľa poličiek a vitrín na odloženie alebo vystavenie vecí, skúste zvoliť nábytok, ktorý siaha až po strop. Veci, ktoré nepoužívate často môžu byť mimo dosah ruky a budete potrebovať menej skríň, takže vám ostane viac priestoru na pohyb. Myslite na to, že do rohových skriniek sa zmestí viac vecí, ako do klasických, sú pre to výhodné, čo sa týka uskladnenia vecí.

4. Svetlo a farby sú dôležité

Pre optické zväčšenie priestoru sa snažte vymaľovať steny svetlou farbou. Nezacláňať zdroj prirodzeného svetla, teda okná. Použite radšej redšie priepustné záclony, ako tie, ktoré by vašu miestnosť zbytočne zatieňovali. Elektrické osvetlenie sa snažte umiestniť čo najbližšie stropu, aby ste vyťažili čo najviac svetla, ktoré miestnosť zväčšuje opticky.
Magazín Forbes rovnako odporúča zavesiť na steny zrkadlo. Je to síce nezvyčajný kus nábytku, no pri správnom výbere to môže dodať izbe ten správny šmrnc.

 

5. Nezabúdajte na pestrosť a doplnky

Síce sa snažíme priestoru, čo najviac ušetriť, no nedovoľme, aby sa naša obývačka stala strohou, až chladnou miestnosťou. Vkusná ,moderná soška miestnosť oživí. Snažte sa striedať textúry, ak máte hladký, lesklý nábytok, pokúste sa vybrať plátenú sedačku. Parkety doplňte kobercom, dajte však pozor, aby nezaberal väčšinu podlahy. V neposlednom rade nezabudnite na rastliny, tie váš priestor spríjemnia a pri správnom výbere môžu pridať miestnosti nevšedný vzhľad, ktorý je väčšinou vítaný. V tomto článku si môžete prečítať viac o tom, ako a kde umiestniť v obývačke doplnky.

Užívajte si váš nový, priestorný vzhľad obývačky naplno. Už sa viac nebudete musieť báť, že sa vaša návšteva bude cítiť nepohodlne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *